Hiába alakult át a szakképzési rendszer, még mindig lehet OKJ-s képzésekre jelentkezni
Hiába alakították át a szakképzési rendszert, szüntették meg az OKJ-s képzéseket, még mindig van egy "kiskapu" ezekhez a szakképzésekhez.
Hiába alakították át a szakképzési rendszert, szüntették meg az OKJ-s képzéseket, még mindig van egy "kiskapu" ezekhez a szakképzésekhez.
Bár az első két szakképesítés megszerzése mindenkinek ingyenes, nem mindegy, hogy milyen formában és tagozaton tanultok. Itt vannak a részletek.
Szakmát szereznétek, vagy már el is kezdtetek egy OKJ-s képzést? Mutatjuk, kik kaphatnak diákigazolványt és milyen kedvezményeket vehetnek igénybe vele.
Februárban is indulnak ingyenes OKJ-s képzések, az év többi részében pedig fizetős tanfolyamokra jelentkezhettek. De milyen szakmát érdemes kitanulni? Segítünk.
Hol találjátok azoknak a szakképesítéseknek a listáját, amelyekhez érettségi végzettségre van szükség, és mi változik 2020 szeptemberétől? Itt vannak a tudnivalók.
Milyen szakmákat tanulhatnak azok, akiknek már van diplomája, és kell-e fizetni a képzésért? Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat és változásokat.
Jövő szeptembertől radikálisan átalakul a szakképzés: mi lesz a szakmaszerzés ingyenességével?
Szerezhettek-e szakmát ingyen, ha már van érettségitek, és hány éves lesz a képzés? Hol nézhettek utána a 2020 szeptemberétől érvényes szakmalistának? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Akkor is térítésmentesen tanulhattok OKJ-s képzésben, ha már jártatok egyetemre vagy főiskolára? Olvasói kérdésre válaszolunk.
Meddig tartanak az iskolarendszerű OKJ-s képzések, illetve a tanfolyamok, mikor indulnak, és milyen formában végezhetitek el őket? Itt vannak a részletek.
Akár egy-egy OKJ-s szakképesítés megszerzése is jó B terv lehet, ha nem sikerült az idei felvételi –itt vannak a legfontosabb információk a képzésekről.
Tényleg el lehet végezni két OKJ-s képzést teljesen ingyen, államilag támogatott formában? Milyen feltételeknek kell megfelelni, miért nem mindegy, milyen szakmát és milyen iskolát választ a jelentkező? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Idén először nem az Eötvös Loránd Tudományegyetem került a HVG felsőoktatási rangsorának élére, hanem a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem.